Bebeğinizin Fiziksel Gelişmesini Teşvik Edin: 9-12 Ay

Bebeğinizle yapacağınız “oyun zamanı etkinlikleri”, bebeğinizin fiziksel gelişimini hızlandırırken sizinle arasındaki bağı da kuvvetlendirecektir.

Onun seviyesine geçin

Bebeğinizle yere yatın. Oynadığınız oyuncaklar, renkler ve şekiller hakkında konuşun. Ona bir top atın ve topu size yuvarlaması için onu teşvik edin.

Sizinle birlikte sürünmesine izin verin

Yere yatın ve bebeğiniz sürünürken izleyin. (Bunu cesaretlendirmeden yapacak ve yıllarca yapmaya devam edecek.) Sizi bir destek olarak kullanırken kendini ayakta tutacak.

Bir engel parkuru oluşturun

Bebeğinizin geçmesi için bir engel oluşturun. Kutulardan, sandalyenin altından veya kanepenin arkasından yapılan tünelleri tırmanmayı sevecektir.

Yuvarlanmak

Toplar ve arabalar gibi yuvarlanan, hareket eden oyuncaklarla oynayın. Bebeğiniz oturup bu ileri geri itme hareketini sizinle veya kendi başına öğrenecektir..

Hanimiş hanimiş burdaymış

Ellerinizi, battaniyenizi veya havlunuzu kullanarak bebeğinizin gözlerini kısa bir süre kapatıp sonra gözlerini kapattığınız şeyi indirip sizi görmesine izin vererek bu oyunu sürdürün.

Bir pasta patlatma

Bebeğinizle pat-kek yapın, alternatif olarak ellerinizi çırpın ve ellerini sıkın.

Çocuğunuzu yetiştirme

Çocuğunuzu yetiştirme: Komple İllüstrasyon Kılavuzu, ebeveynleri yeni bir davranış serüvenini, gelişmeleri ve bir çocuğun ilk altı yılındaki zorluklarla yönlendiren bilgi dolu bir rehberdir. Çocuğun ilk altı yıl boyunca sağlıklı gelişimini sağlamak için gerekli bilgi, uzman tavsiyesi, pratik çözümler ve anahtar seçimlerle doldurulur ve bunları sonraki gelişim aşamasında başarı için kurar. Çocuğun gelişim aşamasını anlamanın yanı sıra, okuyuculara, her yaşta ve evrede fiziksel, duygusal, entelektüel ve davranışsal gelişimi en üst düzeye çıkarmak için çocuklarıyla birlikte kullanabilecekleri ebeveynlik teknikleri ve etkinlikleri verilir.

Oyuncak Satın Alın.

Bu fotoğraf çekimi için kullandığımız sevimli ürünleri ve oyuncakları seviyor musun? Bebeğiniz için ürünler bulmak için aşağıdaki satın alma kılavuzunu kullanın.

Bu yazıyı faydalı bulduysanız paylaşabilirsiniz!