Kalite Politikası

Ontex, yüksek kalitede kişisel hijyen ürünlerinin önde gelen bir üreticisi olarak geniş kitlelerce tanınmış bir firmadır. Global olarak tüketiciler, perakendeciler, yaşam tarzı markalarını taşıyan iş ortakları, kurumsal ve özel sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından tercih edilen bir iş ortağı konumundayız. Toplum üzerinde olumlu bir etki sağlamak ve insanların yaşamlarını daha güzel kılmak için çalışmaktayız.

En iyi değere sahip ürünleri sunmak ve kalite ile hizmetten hiçbir zaman ödün vermemek adına inovasyon, akıllı düşünce ve teknolojiyi kullanmaktayız. Bebeklere, yetişkinlere ve kadınlara yönelik bakım ürünlerimizin tüketicileri, güvenlik, koruma ve konforun maksimum düzeyde sağlanacağı konusunda bize güvenebileceklerini bilmekte; ayrıca perakendeciler ve diğer iş ortaklarımız da, güçlü pazarlama ve marka desteği çalışmalarımızı takdir etmektedirler.

Tüketici içgörülerinden ilham alan konseptlerden tutun da araştırma ve teknoloji yoluyla üretime ve global lojistiğe kadar uzanan süreçte, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için neyin önemli olduğunu biliyoruz: birinci sınıf hizmet ve ve daha iyisini sunmanın neredeyse imkansız olduğu değere eş yüksek performans.

Ontex değerleri, özünde en güçlü olduğumuz noktaları yansıtmakta olup, stratejimizin ve vizyonumuzun gerçekleştirilmesine yönelik yol gösterici bir pusula niteliğindedir: Tutku – Güvenilirlik – Doğruluk – Sonuçlar için Gayret – Hepimiz

Yönetim Kurulumuz, Ontex Grubu bünyesinde; ürün kalitesine, hasta, tüketici, müşteri gereksinimlerine ve güvenliğine öncelik tanımak suretiyle kaliteyi, baştan sona odaklanmayı desteklemek ve karar alımını sağlamak için uygun sistem ve süreçlerle desteklenen bir kalite kültürünü sürdürmeye kendini adamıştır.

Kendimizi bütçeye uygun ve performansı global markalarla aynı seviyede olan hijyenik çözümleri piyasaya sunmaya ve bunu diğer herkesten daha hızlı şekilde yapmaya adadık.

Her bir Ontex çalışanı, tüm süreçler boyunca sürekli iyileştirmeyi sürdürerek ürün kalitesini, hasta, tüketici ve müşteri güvenliğini sağlamaktan sorumlu olup ortak hedef ve gayelerimizi başarmaya yönelik çabalarımıza aktif bir şekilde katkıda bulunmaktadır.

Kaliteye yönelik ortak taahhüdümüz:

1. Net bir şekilde tüketici ve müşterilere odaklanmak:

Tüketicilerle ve müşterilerle ilgili ürünler ve malzeme spesifikasyonları, süreçleri ve kontrol planları geliştirmek.

2. Baştan sona süreçlerimizi kontrol altında tutmak:

  • Organizasyonumuzun tabi olduğu tüm yasal, düzenleyici şartlara ve uluslararası alanda kabul edilen tüm standartlara göre faaliyetlerimizin, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin daima uyumlu halde kalmasını sağlayan etkin bir Kalite Yönetim Sistemi uygulamak, sürdürmek ve sürekli iyileştirmek;
  • İlgili tüm süreçlerin dokümante edilmesini, kontrol edilmesini, sistematik olarak gözden geçirilmesini sağlamak, yaptığımız her şeyi şeffaf bir şekilde ortaya koymak ve ürünlerimizin belirtilen tüketici deneyimlerini karşılamasını güvenceye almak.;
  • Beklentiler dahilinde sürecin baştan sona yürütülmesini sağlamak için uygun eğitim, öğretim ve yetkinliklere sahip kaynakları tahsis etmek.

3. Sürekli iyileştirmeye yönelik bir yaklaşımla:

  • Ürün ve süreçlerimizi sürekli iyileştirmek suretiyle verimli ve kârlı bir işletmeye yol gösteren ölçülebilir hedef ve amaçlar belirlemek;
  • Tüketici ve müşteri ihtiyaçlarını ve ticari geri bildirimlerini; tasarımdan üretim ve teslimata ve de sürekli iyileştirmeye kadar olan ürün ve hizmet spesifikasyonlarımıza dahil ederek anlamak ve bunlardan yararlanmak.

Tüm çalışanlarımız, bu politikanın bilincinde olup kurumumuzun her seviyesinde başarılı bir şekilde uygulanmasına doğrudan katkı sağlar.